Platforma LOT.com

Dla Polskich Linii Lotniczych LOT zaprojektowaliśmy nową platformę sprzedażową LOT.com. Powstał nowy serwis podnoszący komfort podróży pasażerów jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Zadanie

Serwis LOT.com jako główny kanał sprzedaży internetowej Polskich Linii Lotniczych LOT ma świadczyć swoim pasażerom usługi na coraz wyższym poziomie. Celem było uproszczenie prezentacji informacji ważnych dla klientów i przyszłych pasażerów oraz przejrzyste zaprezentowanie promocji i usług świadczonych przez LOT.

Przewiń w dół stronę znajdującą się na ekranie urządzenia.

Pomysł

Zależało nam przede wszystkim, aby nowy serwis był prosty, przejrzysty oraz zachęcał do zakupu biletów oraz wybierania usług dodatkowych. Musieliśmy jednak pamiętać o przyzwyczajeniach użytkowników korzystających z serwisów linii lotniczych, dlatego musieliśmy bardzo rozważnie przemycać nowoczesne rozwiązania i trendy w projektowaniu stron internetowych.

Prosty, przejrzysty, zachęcający do zakupu biletów i usług dodatkowych serwis

Egzekucja

Ograniczyliśmy treści do minimum na rzecz większej przejrzystości i łatwiejszego znalezienia niezbędnych informacji. Wiele tematów przedstawiliśmy w sposób obrazkowy i ikonograficzny dodając jedynie krótkie komentarze. Wszystkie widoki projektowaliśmy z myślą o mniejszych rozdzielczościach oraz optymalnym wyświetlaniu na urządzeniach mobilnych. Mocno wyeksponowaliśmy oraz ułatwiliśmy dostęp do najbardziej istotnych dla pasażera elementów takich jak informacje dotyczące podróży, promocje czy dodatkowe oferty.

Spójny język wizualny dla platformy sprzedażowej LOT.com

Na każdym etapie projektowania, pamiętaliśmy o tym, że przyjemna podróż nie powinna zaczynać się od zajęcia miejsca w samolocie, ale już na etapie wyszukiwania i rezerwacji lotów.

Klient

LOT Polish Airlines

Usługi

Customer Experience, Design

Zobacz online

www.lot.com

Życzymy przyjemnego lotu!